• Kontakt E-MAIL
  • info@akiho.eu
Image
Image
Image

AKIHO Europa Centralna zaprasza serdecznie hodowców, właścicieli i wszystkich miłośników Akit na pierwszą wystawę AKIHO w Polsce!

Blisko 100 lat temu grupa japońskich hodowców i miłośników Akit (wówczas zwanych psami Odate), zdeterminowana, by zachować i chronić rodzimą rasę psów Akita, założyła stowarzyszenie współcześnie znane jako Akita inu Hozonkai (AKIHO). W wyniku działań organizacji w 1931 roku Akita została uznana Naturalnym Skarbem Narodowym Japonii i zatwierdzono jej oficjalną nazwę jako Akita, Akita inu. Wkrótce zaczęto też pierwszą rejestrację psów i w końcu w 1938 roku miała miejsce pierwsza wystawa Akiho.

Ta japońska inicjatywa zatacza coraz szersze kręgi, a na wystawy Akiho organizowane w Europie przybywają hodowcy z całego kontynentu. Spotkania te stają się platformą do zaprezentowania najpiękniejszych przedstawicieli rasy i wymiany doświadczeń hodowlanych, a wszystko to pod okiem japońskich ekspertów.

W tym szczególnym roku, bo w roku 100-nej rocznicy urodzin słynnego Hachiko, chcielibyśmy zaprosić Was na 1. Wystawę AKIHO Europa Centralna! Dotychczas wystawy Akiho w Europie odbywały się we Włoszech i pierwszy raz we Francji w zeszłym roku. W tym roku mamy zaszczyt zaprosić Was na to prestiżowe wydarzenie do Polski!

W ramach wydarzenia organizowane są również: specjalistyczne seminarium oraz uroczysta kolacja, utrzymane w luźnej atmosferze, które dają możliwość nawiązania i podtrzymania przyjacielskich relacji między hodowcami i entuzjastami rasy. To niezwykłe wydarzenie jest organizowane, jak już wspomnieliśmy, w roku setnej rocznicy upamiętniającej narodziny Hachiko, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swojej niezłomnej lojalności. Z tej okazji przygotowaliśmy nagrodę specjalną - Hachiko Trophy. Będzie ona wręczana najpiękniejszym przedstawicielom poszczególnych klas, co niewątpliwie doda emocji i prestiżu temu niecodziennemu wydarzeniu.

Mamy nadzieję, że dołączysz do nas, aby celebrować zarówno historię Hachiko, jak i ducha rasy Akita. Do zobaczenia na wystawie!

TERMIN
23 - 24. wrzesień 2023 roku
 
MIEJSCE
Pałac Krotoszyce
 
PROGRAM
Sobota 23.09.2023
Seminarium
Kolacja integracyjna wraz z charytatywną loterią na rzecz Akit w Potrzebie
 
Niedziela 24.09.2023
I część wystawy - start o 9:00
Przerwa obiadowa - około godz. 13:00
II część wystawy - po przerwie
 
WYNIKI: